Ankieta weselna to doskonała pamiątka ślubna

Organizując uroczystość weselną, często szukamy nowoczesnych rozwiązań. Pragniemy, aby ten dzień był pamiątką na całe życie, a sama impreza była niezapomniana dla gości. Powstały tak ankiety weselne, które są coraz częściej obecne podczas wesel. Jak wybrać ankietę weselną? O tym w niniejszym artykule.

Istnieje wiele rodzajów ankiet

Ankiety małżeńskie z imionami panny młodej i pana młodego to piękna pamiątka. Księga gości weselnych z pytaniami od nowożeńców to świetny sposób na rozbudzenie kreatywności i swobody w wypełnianiu. Ankieta ślubna będzie również przydatna do zebrania informacji na miesiąc miodowy. Skrzynka na ankiety małżeńskie będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli nie planujesz zbierania wpisów do księgi gości. Ankieta ślubna to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że niedopasowany papier zepsuje piękno i urok ankiet. Dlatego warto zainwestować w materiały wysokiej jakości. Księga gości pełna zabawnych pytań to wspaniała pamiątka, która rozśmieszy Cię nawet po wielu latach.

Ankiety weselne popularne na polskich weselach

Ankiety gości to nowy trend na rynku ślubnym. Może przybrać formę  kroniki, w której goście mogą napisać kilka miłych słów dla nowożeńców, ale także jako dodatek do zabawy przez całą noc. Zamiast lub oprócz tradycyjnej księgi gości ankieta weselna to świetna pamiątka dla nowożeńców. Oprócz życzeń zaproszeni goście mogą napisać: jak się czują na weselu, co najbardziej im się podoba, jak na niego przyjechali i gdzie widzą nowożeńców za 20 lat. Jest też miejsce na portrety przyszłych dzieci oraz porady, co robić aby żyć w zgodnym małżeństwie. Czytanie będzie dla Ciebie przyjemnością za kilka lub kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Dla gości podczas uroczystości weselnej będzie to dodatkowa atrakcja i rozrywka. Można poprosić DJ-a  lub orkiestrę o zrobienie przerwy w pewnym momencie wesela i zaproszenia przez nich o gości do wypełnienia ankiet. Warto poświęcić temu kilka dłuższych chwil, żeby uzupełnionych ankiet było dużo i żeby było co wspominać. Zaletą ankiet małżeńskich jest ich oryginalność i niepowtarzalność. Państwo Młodzi mogą je zaprojektować według własnego uznania. Można zadać dowolne pytania. Zdecydować, czy tematyka ma być sentymentalna czy żartobliwa. Warto zapytać o to, co działo się przed ślubem, w drodze na ślub i w trakcie wesela. 

Ankiety ślubne są dla małżeństw doskonałą okazją do jeszcze bardziej nostalgicznego powrotu do chwil i wspomnień jednego z najważniejszych momentów w ich życiu. Coraz więcej młodych par decyduje się na ten dodatek podczas organizacji wesel. To także forma rozrywki i atrakcji dla gości. Jednak, gdzie można je kupić? Takie ankiety możemy kupić w sklepach związanych ze ślubami. Jeśli jednak nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu lub pytań zadawanych w zakupionych ankietach, możemy je wykonać sami. Jest to niezwykle prosty pomysł i pozwali stworzyć oryginalne pytania w ankiecie. Można również wybrać kolor lub kształt ankiety, który idealnie pasuje do wystroju sali weselnej.