Dekoracje na wieczór panieński – co będzie potrzebne?

Dla każdej przyszłej panny młodej wieczór panieński to bardzo ważna uroczystość, którą powinna spędzić w gronie najbliższych przyjaciółek. Noc ta powinna być wyjątkowa, tak aby można ją było mile wspominać do końca życia. Dobrze wybrane zestawy dekoracji na panieński zapewnią niezapomnianą atmosferę.

Najmodniejsze dekoracje na wieczór panieński

Stół stanowić będzie centralne miejsce imprezy, dlatego tak ważne jest, aby był on odpowiednio udekorowany. Zacząć należy od obrusu, który może być w wielu kolorach i wzorach, jednolity. Najlepszy będzie papierowy, jednorazowy, który wyrzuci się po uroczystości. Podstawą będą także talerzyki, najlepiej z motywem przewodnim imprezy. Do nich trzeba dobrać kubki w tym samym stylu i serwetki. Naczynia te mają różne wzory i kolory. Najlepsze są wykonane z  papieru albo plastiku, jednorazowe. Kubki mogą być specjalnie zadrukowane, a ich kolor powinien pasować do obrusa i talerzy.

Odpowiednie słomki do picia różnych napojów dają mnóstwo możliwości i szerokie pole do popisu organizatorce wieczorku. W sprzedaży dostępne są słomki w różnych kolorach i kształtach. Wyjątkowymi dekoracjami będą pikery na babeczki, w różnych kształtach i kolorach. Mogą przypominać pierścionek zaręczynowy, sukienkę panny młodej. Warto dopasować je do motywu kolorystycznego i stylu, w jakim organizowany będzie wieczór panieński.

Jak powinny wyglądać dekoracje pomieszczenia?

Dekoracje w pomieszczeniu, w którym odbywać się będzie wieczorek panieński, powinny być dopasowane do wystroju w taki sposób, aby nie przeszkadzały uczestniczkom w zabawie. Mogą to być zawieszone na ścianach bannery, spersonalizowane, z imieniem panny młodej. Warto postawić także na różnego rodzaju balony. Mogą być lateksowe, kolorowe z różnymi napisami, w kształcie liter lub pierścionka zaręczynowego lub przezroczyste, z dodatkami, takimi jak confetti albo płatki róż.

Do podwieszania na sufit idealne będą świderki i girlandy, które nadadzą pomieszczeniu wyjątkowy klimat.

Inne dekoracje na panieński wieczór

Świetnym elementem dekoracji, od którego powinna się zacząć impreza, jest tuba z confetti. Warto jej użyć w momencie, kiedy przyszła panna młoda przekroczy próg sali. Papierowe rozety, kolejny element dekoracji, są bardzo charakterystyczne i podkreślają charakter przyjęcia. Podwiesza się je na suficie, gdzie pięknie wyglądają  i wypełniają przestrzeń.

Lampiony to również przepiękne dekoracje na ściany i na sufity. Kupić je można w wielu kolorach i dopasować je do stylu wieczoru panieńskiego.

Warto postawić na oryginalne gadżety, takie jak szarfy, maski do spania lub oryginalne opaski. Ciekawe wyglądać będą przypinki, idealne ozdoby dla miłośniczek minimalizmu. Mogą mieć różne kształty, kolory i napisy. Kolejnym elementem dekoracji mogą być również wianki, idealne zwłaszcza na imprezy w stylu rustykalnym.

Wszystkie dekoracje, które będą niezbędne na wieczory panieńskie, można kupić w sklepach internetowych, pojedyncze lub w gotowych zestawach, mniejszych lub większych.