Jak pisać zaproszenia ślubne?

Na zaproszeniach ślubnych powinny znaleźć się wszystkie niezbędne informacje. Wbrew pozorom nie tak łatwo rozplanować rozmieszczenie treści, aby zaproszenie zawierało wszystkie informacje, a przy tym by się ładnie prezentowało. Dla pewnego ułatwienia, można skorzystać z gotowych wzorów zaproszeń ślubnych. Niektórzy decydują się także na ich samodzielne wykonanie. Nie ma jednej drogi wyboru, która przypasuje wszystkim.

Najważniejsze informacje na pierwszym planie

Planując rozmieszczenie informacji na zaproszeniu ślubnym trzeba zadbać o to, aby wyróżnić najważniejsze fakty, jak chociażby to o której jest uroczystość zaślubin, tak by goście przysłowiowym rzutem oka mogli szybko znaleźć to co ich najbardziej interesuje.

Odpowiednie zwroty grzecznościowe

Warto także poczynić pewne rozróżnienie w tytułowaniu zaproszeń, w zależności od tego do kogo będzie ono kierowane. Inną formę grzecznościową trzeba przyjąć tworząc zaproszenie dla przyjaciółki (w tym przypadku można pokusić się o nieco luźniejszy styl i formę) a inną w przypadku gdy na ślub zaprasza się osoby, z którymi ma się bardziej formalne relacje.

Kolorystyka zaproszeń na ślub

Z szatą graficzną zaproszenia ślubnego nierozerwalnie związana jest także kolorystyka. Popularne są chociażby zaproszenia ślubne różowe (kliknij i zobacz ich przykłady: https://z-milosci.pl/zaproszenia-slubne/rozowe), czy kremowe. Zdecydowanie dominują stonowane barwy bez ekstrawaganckich wstawek. Większość zaproszeń ślubnych utrzymana jest w eleganckich tonacjach, sporadycznie zdarzają się zaproszenia robione na wesoło i pełne kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *