Jakie powinno być zaproszenie ślubne?

Choć powszechnie uważa się, że zaproszenia ślubne to tradycja, która przyszła do nas z zachodu, to jednak obecna jest ona w Polsce od bardzo dawna. I choć zaproszenia stosowane były już przez nasze mamy i dziadków, to jednak w dalszym ciągu dużą trudnością jest określenie tego, jak poprawnie powinno się je wybrać. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, gdy wybiera się eleganckie zaproszenia ślubne?

Jaki styl wykonania?

Najważniejszą cechą każdego zaproszenia ślubnego w stylu eleganckim, jest to, w jakim kolorze zostało ono wykonane. W końcu to właśnie zaproszenie jest pierwszym kontaktem gości z weselem i ślubem, więc można na jego podstawie wysnuć opinię na temat tego, w jakim stylu będzie realizowane wesele. Jest to szczególnie ważne dla pań, które często na podstawie zaproszeń dobierają swoje kreacje ślubne. Oznacza to, że zaproszenie musi być zgodne z weselem i nie można użyć np. rustykalnego wykończenia, podczas gdy wesele będzie w stylu wiejskim lub – co gorsza – nowoczesnym.

Co powinno się znaleźć na zaproszeniu?

Zupełnie osobną sprawą jest to, co powinno się znaleźć na takim zaproszeniu. Wiele osób, choć doskonale wie, że są to sprawy oczywiste, mimo wszystko jednak o czymś zapomina. Najważniejszą informacją na zaproszeniu jest taka, kto kogo i na co zaprasza. Bardzo ważne jest także umieszczenie daty, godziny i miejsca. Opcjonalnie można zawrzeć informacje dotyczące stroju lub też preferowanych prezentów. Pozwoli to na rozwianie wielu wątpliwości, a także po prostu spowoduje o wiele wygodniejsze przygotowanie do wesela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *