Księga gości weselnych – zrób to sam!

Księgi gości weselnych cieszą się coraz większą popularnością, również w naszym kraju. Trend zapożyczony z dalekich Stanów Zjednoczony szturmem wszedł na przyjęcia weselne naszych zachodnich sąsiadów kilka lat temu. Niedługo po tym przyszedł czas na Polskę.

Księga weselna – a co to takiego?

Zgodnie z definicją księga gości weselnych to książka (album, lub zeszyt) w którym zaproszeni na uroczystość mogą pozostawić dla Państwa Młodych kilka życzliwych słów od siebie. Jej „ulepszona” wersja zawiera również możliwość wklejenia zdjęć wykonanych np. przy pomocy fotobudki lub Fuji Instax.

Księgę gości zakupić można aktualnie m.in. w wielu sklepach internetowych o tematyce ślubnej oraz kilkudziesięciu sklepach papierniczych, w których asortyment obejmuje również aspekt ślubu i wesela. Dlaczego jednak nie wykonać jej samodzielnie?

Krok po kroku

Księgę najłatwiej wykonać na bazie dużego notesu lub też szkicownika z gładkim papierem. By gościom łatwiej było go obsługiwać, warto zainwestować w format A4 lub A3. Czarna lub biała okłada to idealne tło dla przeróbek DIY, którymi się zaraz zajmiemy.

Do projektu oprócz notesu potrzebny będzie również złoty spray oraz wydrukowane z Internetu kształty obrączek oraz literek alfabetu i cyfr. Przed rozpoczęciem, warto powierzchnię notesu odtłuścić, a następnie przykleić lub w inny sposób umocować do niej literki i cyfry układające się w nasze imiona oraz datę ślubu. Świetnym dopełnieniem jest kształt obrączek. Następnie całą konstrukcję spryskujemy złotym sprayem i czekamy aż wyschnie. Po usunięciu szablonów nasze oczy ujrzą piękną, a co najważniejsze minimalistyczną księgę gości weselnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *