Przygotowania do ślubu – jakie zaproszenia kupić?

Przygotowania do ślubu i wesela mogą okazać się trudniejsze, niż początkowo się wydawało. Trzeba dopilnować wielu szczegółów, które są ważne – zaproszenia weselne to jedne z nich. Czy naprawdę mają takie duże znaczenie? Jakie wybrać?

Zaproszenia ślubne to wstęp do uroczystości

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zaproszenia ślubne nie tylko spełniają funkcję informacyjną, bo stanowią również wstęp do uroczystości. Goście patrzący na zaproszenie powinni wiedzieć, jaki charakter będzie miała impreza.

zdjęcie złotego zaproszenia ślubnego

Jeśli przyjęcie ma mieć charakter bardziej formalny, na przykład jest organizowane w pałacu czy pięknym, hotelu, to można zdecydować się na zaproszenia ślubne złote. To bardzo elegancki kolor, który doskonale wpasuje się w bajkowy charakter uroczystości. Z kolei, jeśli nasze wesele będzie bardziej swojskie, organizowane na przykład na świeżym powietrzu w otoczeniu natury, można stawiać na zaproszenia z motywem florystycznym. Oczywiście zawsze trzeba mieć na uwadze motyw przewodni oraz wiodącą kolorystykę, jaka będzie przeważać na przyjęciu.

Warto wiedzieć!

Firmy drukarskie oferujące zaproszenia ślubne, zazwyczaj mają w swojej ofercie również winietki, menu, księgę gości, koperty i pudełka. Bez wątpienia warto skorzystać z takiej opcji, dzięki temu wszystko idealnie będzie ze sobą współgrać, co jest dość istotne. Jeśli nie zadowala nas żadne z gotowych rozwiązań, zawsze można zdecydować się na zaprojektowanie indywidualnego wzoru zaproszenia.  Większość firm ma w ofercie taką usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *