Wybór dekoracji na tort ślubny

Odpowiednio udekorowany tort stanowi dopełnienie udanej imprezy weselnej. Wybór tortu jest kwestią niezwykle ważną, dlatego warto poświęcić jej nieco uwagi. Podczas wyboru tortu powinniśmy skupić się na takich kwestiach jak jego kształt, rozmiar, smak oraz przede wszystkim ozdoby. Powinny one pasować do ogólnego klimatu całej imprezy, dlatego podczas dekorowania tortu należy o tym pamiętać. Jeśli chodzi o dekorowanie tortu weselnego, bardzo często stosuje się masę cukrową. Przy jej użyciu można wykonać bardzo wiele różnych kształtów, dlatego masa cukrowa cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób decyduje się również na dekorację w postaci kwiatów sztucznych. Tort ozdobiony w ten sposób prezentuje się zjawiskowo, jednak podczas dekorowania go kwiatami należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Bardzo popularną ozdobą są również toppery na tort weselny – https://z-milosci.pl/c/toppery-na-tort-weselny. Mogą one zostać wykonane z bardzo wielu materiałów oraz zawierać dowolną treść. Jakie zastosowanie mają toppery oraz jakie pozostałe ozdoby można wyróżnić? Odpowiedzi na wszystkie postawione wyżej pytania znajdziesz w tym artykule.

Czym są toppery na tort weselny?

Toppery najczęściej wykonane są z grubego, metalicznego papieru. Mają one barwę srebrną lub złotą. Na topperach umieszcza się różnego rodzaju treści. Mogą to być obrazy lub napisy. Umieszcza się je na szczycie tortu. Toppery stanowią bardzo ciekawy element dekoracyjny i potrafią zmienić tort weselny w prawdziwe dzieło sztuki, dlatego wybierając toppery i treści, które mają się na nich znaleźć, należy kierować się przede wszystkim wyglądem tortu oraz ogólnym wyglądem sali weselnej. 

Oprócz wyżej wymienionego metalicznego papieru, toppery bardzo często wykonuje się również z drewna, eko papieru oraz juty. Topper można również wykonać samodzielnie. Jest to bardzo uniwersalna ozdoba, którą można zastosować w połączeniu z innymi dekoracjami.

Pozostałe elementy dekoracyjne

Bardzo popularnym elementem dekoracyjnym jest również masa cukrowa, z której wykonać można wiele różnych ozdób. Z masy cukrowej można stworzyć m.in. kwiaty, motyle lub napisy. Masę cukrową można zastosować w połączeniu z innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak np. wyżej wspomniane toppery.

Niezwykle popularną dekorację stanowią również kwiaty. Najczęściej do dekorowania tortu używa się kwiatów sztucznych, ponieważ nie wydzielają one zapachu, którym może przesiąknąć tort. Kwiaty, które stosuje się do dekorowania tortu to najczęściej róże, hortensje, storczyki oraz peonie. Należy pamiętać o tym, że do udekorowania tortu stosuje się te same kwiaty, którymi udekorowana jest sala weselna oraz kościół. Jest to ważna kwestia, która pozwala zapewnić spójność dekoracji.

Jako dekoracja tortu bardzo dobrze sprawdza się również czekolada. Najczęściej stosuje się ją w połączeniu ze świeżymi owocami. Tak udekorowany tort prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Czekolada oraz świeże owoce najlepiej prezentują się w przypadku tortów, które utrzymane są w jasnej kolorystyce. Podczas dekorowania tortu należy pamiętać o tym, aby dekoracje nie odbiegały od ogólnego wyglądu sali weselnej.