Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

W dniu ślubu każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo. Chce żeby wszystko wypadło perfekcyjnie, a zdjęcia były pamiątką tego wyjątkowego dnia. Dlatego suknię dobiera według własnego gustu i adekwatnie do rodzaju sylwetki, aby ukryć pewne mankamenty figury i wyeksponować atuty.

Suknia ślubna dla figury klepsydry

Figura klepsydry to krągłe biodra, dość duży biust i wcięcie w talii. Ta figura uważana jest niejednokrotnie za ideał i teoretycznie najłatwiej dobrać do niej krój sukienki ślubnej. Aby podkreślić atuty mogą wybrać sukienkę w kształcie syreny. Dobrze podkreśla ona biust i biodra. Sukienka, która niekoniecznie pasować będzie do tego typu figury to model sukienki odcięte pod biustem, czyli z podwyższoną talią. Taka sukienka nie podkreśli atutów tej figury. Lepiej nada się dla pań o figurze jabłka, które mają krągły biust, a jednocześnie dość duży brzuch.

Suknia ślubna dla figury gruszki

Panie o figurze gruszki są ogólnie szczupłe, a ich jedynym mankamentem są masywne uda. Przy takiej sylwetce najbardziej odpowiednie będą sukienki z szerszym dołem, nie muszą to być klasyczne suknie składające się z wielu warstw tiulu, tzw. suknie księżniczki, ważne by dół sukienki był rozkloszowany.

Więcej informacji: https://rozsadnewesele.pl/dobrac-suknie-slubna-odpowiednio-figury-wzrostu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *